מה בודקת בעצם בדיקת מהירות

כיום, קשה למצוא אנשים שיכולים להסתדר ללא חיבור לאינטרנט. אלא שכיום לא מספיק להיות מחובר, שעה שעל מנת ליהנות מכלל האפשרויות שמציע האינטרנט – גלישה נוחה, צפייה בסרטונים או הורדת תכנים – נדרש שהמהירות תהיה הגבוהה ביותר האפשרית. וכך, רבים מאיתנו משלמים עשרות או מאות שקלים בחודש על חבילת גלישה, למחשב או טלפון הנייד, ומצפים שהיא תעשה את עבודתה נאמנה.

הבעיה היא שפעמים רבות, מתגלה פער, אפילו משמעותי, בין המהירות שאמורה להיות מסופקת, לבין מהירות הגלישה בפועל. בדיקה פשוטה יכולה לסייע ללמוד על הפער הזה, ובכך לפעול לתיקונו. אז מדוע היא כה חיונית?

הקושי: המהירות לא משביעה רצון

אין להתעלם מכך שאנשים רבים יבצעו בדיקת גלישה כאשר הם חושדים, מסיבה זו או אחרת, שהמהירות בה הם גולשים איטית באופן יחסי למה שהיה בעבר, או למה שאמור להיות. בדיקה שכזו, שמתבצעת תוך מספר שניות באמצעות אתרי האינטרנט של חברות הסלולר או התקשורת, יכולה ללמד על מהירות ההורדה והעלאה בפועל, מהירויות הנמדדות במגה בייט לשניה.

כאן, יש להדגיש כי תרחיש שבו הגלישה הופכת לאיטית אינו בדיוני כלל וכלל. הדבר עלול להיגרם עקב שורה ארוכה של גורמים, בהם כאלה הנוגעים לספקית התקשורת, לספקית התשתית, לציוד הטכני שמאפשרת את החיבור לאינטרנט או אפילו למכשיר הסלולרי או למחשב עצמו. וירוסים או אפליקציות זדוניות, למשל, מאטים את פעילות המכשירים האלה בצורה משמעותית, ולכן עלולים להשפיע לרעה גם על הגלישה באמצעותם.

הפתרונות האפשריים

את בדיקת מהירות הגלישה רצוי לבצע במספר מועדים נפרדים, וזאת על מנת לבדוק האם הבעיה היא ממושכת או נקודתית. על מנת שהבדיקה תהיה היעילה ביותר האפשרית, מומלץ לסגור חלונות אינטרנט, תוכנות הורדה או כל יישום אשר עלול להוריד את מהירות המחשב או האינטרנט.

כאשר בטוחים כי המהירות אכן נמוכה, מומלץ, כצעד ראשון, ליצור קשר עם חברות האינטרנט, התקשורת או הסלולר, ולהעביר אליהן את התוצאות של אותה בדיקת מהירות. אותם גורמים יבדקו, כצעד ראשון, אם מבחינת הנתונים המופיעים אצלם המצב אמור להיות תקין, ובמידה שלא – להציע פתרונות להתמודדות. כאשר ניכר כי הבעיה היא בטלפון או במחשב הספציפיים, ניתן לזמן בעל מקצוע שיבחון את תפקודם.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/5 (0 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)

קישור מקוצר:

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *