האינטרנט שלכם זוחל? כך תשפרו את מהירות הגלישה בבית

גלישה באינטרנט היא בין הפעולות הביתיות הנפוצות ביותר בארץ ובעולם. ספק אינטרנט אמור להעמיד לרשותנו חיבור יציב ומהיר, שמשמש לצורך גלישה מהמחשב הנייד, הטלפון ולעיתים גם הטלוויזיה. אבל מה עושים כשהאינטרנט איטי ולא מגיב? הנה כמה פתרונות שיכולים לשפר את מהירות הגלישה:

א. בצעו בדיקת וירוסים לתוכנות רוגלה – תוכנות רוגלה שמשתלטות על המחשב שלכן משתמשות בו כדי לשלוח נתונים למחשבים אחרים. זה מאט משמעותית את קצב הגלישה ומורגש בעיקר בחיבור לאתרי אינטרנט. אם האינטרנט איטי בהשוואה לתקופה ולא חל שום שינוי במכשירים שבהם אתם משתמשים, אולי הגיע הזמן לבצע בדיקת וירוסים מקיפה.

ב. בדקו את תקינות החיבור – גם אינטרנט אלחוטי תלוי בחיבורים הפיזיים לקיר ולתשתית. חיבורים לא תקינים לא רק מאטים את מהירות הגלישה, אלא גם עלולים לפגוע בה לחלוטין. במידה והאינטרנט זוחל, תוכלו לגשת לחיבורים הקיימים ולוודא בעיקר את התקינות של המודם, הראוטר ושקע התקשורת בקיר.

ג. החליפו דפדפן – לעיתים הגלישה האיטית היא רק בדפדפן ספציפי. נסו להחליף דפדפן או לגלוש ממקור אחר כדי לבדוק האם משהו השתנה. במידה ואתם לא בטוחים, תוכלו להיכנס לאתרי אינטרנט מיוחדים של בדיקת מהירות. הבדיקה באתרים אלו לא עולה כסף והיא תספק לכם נתונים אמינים.

ד. החליפו את המיקום של הראוטר – ראוטר הוא המכשיר שאחראי על המרת הנתונים הפיזיים לתקשורת אלחוטית. אם אתם נמצאים רחוק מהראוטר, יכול להיות שזה ישפיע על הגלישה. קרבו אליכם את הראוטר והרחיקו אותו מהקיר. בנוסף, קחו בחשבון שראוטר בתוך ממ"ד או חדר סגור פועל בעצימות נמוכה מאוד ומתקשה להגיע לטווח האופטימאלי.

שינוי הגדרות אצל ספק אינטרנט

במידה ואף אחד מהפתרונות לא עוזר, כדאי לפנות לספק אינטרנט ולשנות חלק מההגדרות. זה יעזור בעיקר אם אתם נמצאים בחבילת "באנדל" של ספק ותשתית יחד, אך יכול לסייע גם אם אתם מקבלים את השירותים בנפרד.

לסיכום, לא צריך להיבהל כשהאינטרנט בבית איטי. אפשר לפתור זאת בדרכים שונות ובמידת הצורך לבצע הגדרות מחדש לתשתית.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/5 (0 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)

קישור מקוצר:

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *